ЫСЖ циркуляциялық сорғы GRUNDFOS UP20-14BX PM
- Бар
- Көтерме және бөлшек сауда
- Коды:97916772
Бағасын нақтылаңыз
- +7 (701) 960-28-29Алматы
- +7 (701) 960-28-32Астана
UP 20-14 BX PM
The Grundfos Comfort PM is designed for recirculation of domestic hot water in single- and two-family houses. It has a lead-free pump housing suitable for potable water and is powered by
a high-efficiency single-phase, 12-pole permanent-magnet motor.
Features and benefits:
* Quick and simple electrical installation due to the highly reliable ALPHA plug
* Dry-running detection
* Easy-to-clean and lime-insensitive spheric rotor
* Wearless operation due to liquid-lubricated bearing
* No leakage risk due to a static seal
* Easy maintenance and cleaning through the easy-to-separate pump head fitting almost all competitor pump housings
* Corrosion-resistant lead-free brass pump housing
* No additional motor protection necessary due to integrated motor electronics
* No additional installation costs due to integrated non-return and isolating valves in the pump housing.
| Сұйықтық: | |
| Жұмыс сұйықтығы: | Су |
| Сұйықтық температурасының диапазоны: | 2 .. 95 °C |
| Техник.: | |
| TF сыныбы: | 95 |
| Фирмалық тақтадағы деректер: | VDE,GS,CE |
| Материалдар: | |
| Сорғы корпусы: | Жез MS 68 |
| Жұмыс дөңгелегі: | Тот баспайтын болат, EPDM, PPO, политетрафторэтилен, графит |
| Монтаждау: | |
| Макс. жұмыс қысымы: | 10 бар |
| Құбырларды қосу: | G 1 1/4 |
| Монтаждық ұзындық: | 110 мм |
| Деректер электр жабдықтары: | |
| 3 жылдамдықтағы кіріс қуаты: | 8 Вт |
| Өнеркәсіптік жиілік: | 50 Hz |
| Номиналды кернеу: | 1 x 230 V |
| Жылдамдық кезіндегі ток 3: | 0.07 A |
| Конденсатордың өлшемі - жұмыс: | 0,6 мкФ |
| Қорғау сыныбы (МЭК 34-5): | IP44 |
| Оқшаулау сыныбы (IEC 85): | F |
| Басқа: | |
| Таза салмақ: | 1.35 кг |
| Толық салмақ: | 1.51 кг |
| Қаптама көлемі: | 0.003 м3 |
| Негізгі белгілері | |
|---|---|
| Өндіруші | Grundfos |
| Өндіруші ел | Дания |
- Бағасы: Бағасын нақтылаңыз
- Қаптау тәсілі: Төзімді картон

